USTA TOURNAMENTS

 

NEXT TOURNAMENT

BOCA RATON NTRP CLASSIC

MEN & WOMEN 3.5-4.5

FEBRUARY 25-27, 2017


PATCH REEF WINTER

JUNIOR CHAMPIONSHIPS

BOYS & GIRLS 16'S & 18'S

JANUARY 28-30, 2017

 

BOYS' 18 SINGLES

CHAMPION: Patrick Sebastian (Left)

FINALIST: Kia Fatahi (Right)

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Alexandra Ochotorena (Left)

FINALIST:  Sofia Barale (Right)

BOYS' 16 SINGLES

CHAMPION: Tom Grosjean (Left)

FINALIST:  Chad Friedman (Right)

GIRLS' 16 SINGLES

CHAMPION: Alexa Cohne (Left)

FINALIST:  Rachel Swan (Right)

 

DUE TO RAIN ALL DAY SUNDAY

THE CONSOLATION ROUNDS WERE CANCELLED

 

BOYS' 18 Consolation - Semi Final Round- Phillip Katta vs Ryouki Yagi

and Garry Pierre vs Robert Dennison

BOYS' 16 Consolation - Semi Final Round- Harrison Breslow vs Maxwell and Codrin Miller vs Luis Garcia

GIRLS' 18 Consolation - Final Round- Estefani Fernandez vs Keira Blackhead

GIRLS' 16 Consolation - Semi Final Round- Aida Eissa vs Tatiana Ziff adn Sofia Lucafo vs Romi Rozenbaum

 


FALL CLASSIC LEVEL 7

JUNIOR CHAMPIONSHIPS

BOYS & GIRLS 16'S & 18'S

SEPTEMBER 17-19, 2016

 

BOYS' 18 SINGLES

                                           Not pictured

CHAMPION: Justin Bloss

FINALIST:  Hunter Heck

BOYS' 18 SINGLES CONSOLATION

FINAL ROUND- not played due to rain

       Tony Yuankia & Sebastian Stam

BOYS' 16 SINGLES

FINAL ROUND- not played due to rain

  Danila Borovykh & Nathan Recao

BOYS' 16 SINGLES CONSOLATION

FINAL ROUND- not played due to rain

           Mark Slavkin & Max Chalik

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Katherine Teng(Left)

FINALIST:  Ava Ignatowich (Right)

GIRLS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Theodora Francu (Left)

FINALIST:  Jasmine Lamy (Right)

GIRLS' 16 SINGLES

FINAL ROUND- not played due to rain

              Sapir Sela & Anastasiia Balyk

GIRLS' 16 SINGLES CONSOLATION

FINAL ROUND- not played due to rain

             Ziyi Xu & Nikki Perrino

 


PATCH REEF BACK TO SCHOOL LEVEL 7

JUNIOR CHAMPIONSHIPS

BOYS & GIRLS 16'S & 18'S

AUGUST 6-8, 2016

BOYS' 18 SINGLES

CHAMPION: Juan Marrero (left)

FINALIST:  Joey Coakley (right)

BOYS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Enrique Smalley (left)

FINALIST:  Zakary Vidalon (right)

BOYS' 16 SINGLES

CHAMPION: Jonathan Dzung (Right)

FINALIST:  Riccardo Airoldi (Left)

BOYS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Max Chalik (Left)

FINALIST:  Sujay Shankar (Right)

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Polina Kiseleva (Left)

FINALIST:  Katherine Teng (Right)

GIRLS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Ana Perez (Left)

FINALIST:  Mara Cerrini (Right)

GIRLS' 16 SINGLES

CHAMPION: Nina Ye (Left)

FINALIST:   Karina Jensrud (Right)

GIRLS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Jennifer Miller (Left)

FINALIST:   Nina Nikprelevic (Right)

 


SUMMER FUN LEVEL 7

BOYS & GIRLS 16'S & 18'S

JUNIOR CHAMPIONSHIPS

JULY 9-11, 2016

 

 

BOYS' 18 SINGLES

CHAMPION: Nelson Rengifo (Left)

FINALIST:  Giacomo Pezzoli (Right)

 

BOYS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Mark Dancuart (Left)

FINALIST:  Enrique Smalley (Right)

 

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Nina Ye (Left)

FINALIST:  Natalia Illuzzi (Right

 

 

 

 

 

Not Pictured

 

 

 

 

 

 

 

GIRLS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Ava Ignatowich

FINALIST:  Paige Conrade

 

GIRLS' 16 SINGLES

CHAMPION: Danielle Alamo (Left)

FINALIST:  Noelle Mauro (Right)

 

GIRLS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Alexis Kwasnik

FINALIST:  Baylen Brown (Not Pictured)

 

 

 

 


USTA FLORIDA LEVEL 4

GULFSTREAM AT PATCH REEF BOY'S 12s

MAY 14-16, 2016

1st PLACE: Bruno Kuzuhara (Left)

2nd PLACE: Kian Vakilli (Right)

3rd PLACE: Zaid Abuhamda (Left)

4th PLACE: Alexander Adamec (Right)

5th PLACE: Solomon Giles (Right)

6th PLACE: Yannik Rahman (Left)

 

            CONSOLATION

CHAMPION:  Zak Vince (Left)

 FINALIST: QUOC-UY VO (Right)

                                  DOUBLES

CHAMPIONS: Jeremy Friedland & Bruno Kuzuhara (Left)

FINALISTS: Zak Vince & Alexander Adamec (Right)

 

 


BOCA RATON NTRP CLASSIC

MEN & WOMEN 3.5, 4.0, 4.5

FEBRUARY 27- 29, 2016

WOMEN'S 4.0

Champion: Elisabeth Weiss (left)

Finalist: Lynne Andreades (right)

MEN'S 3.5

1st Place:  Jarrett Blakeley

MEN'S 3.5

2nd Place: Aristotelis Benetatos

MEN'S 3.5

3rd Place: Jeff Levine

MEN'S 4.0

Champion: Jorge Rodriquez (left)

Finalist:  Dalibor Denic (Right)

MEN'S 4.0 Consolation

Champion: Ronen Segev (left)

Finalist:  Robert Waldbillig (Right)

MEN'S 4.5

Champion: Armand Segodo (left)

Finalist: James Bradley (Right)

 

MEN'S 4.5 Consolation

Champion: Jonathan Andrews (left)

Finalist: Andy Picon (Right)

 

 

 


 PATCH REEF WINTER JUNIOR CHAMPIONSHIPS LEVEL 7

Boys/Girls 16's & 18's

January 30, 2016- February 1, 2016

 

 

BOYS' 18 SINGLES

FINAL ROUND

Avery Davis & Gabriel Nemeth

MATCH NOT PLAYED

 

BOYS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Anthonly Prokurat

FINALIST:  Kia Fatahi

NOT PICTURED

BOYS' 16 SINGLES

CHAMPION:  Tony Huang (Right)

FINALIST: Danila Borovykh (Left)

BOYS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Francesco Pomari (Left)

FINALIST:  Christian Rabinowitz (Right)

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Love-Star Alexis (Left)

FINALIST:  Anusha Varudandi (Right)

GIRLS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Nanea Perkins (Left)

FINALIST:  Theodora Francu (Right)

GIRLS' 16 SINGLES

CHAMPION: Jenna Schlatter (Left)

FINALIST:   Elvina Kalieva (Right)

 

GIRLS' 16 SINGLES CONSOLATION

FINAL ROUND

Sashi Kempster &

Valeria Palacino Puerto

MATCH NOT PLAYED

 


FALL CLASSIC LEVEL 7 JUNIOR CHAMPIONSHIPS

Boys/Girls 16's & 18's

September 19-21, 2015

BOYS' 18 SINGLES

CHAMPION: Tommy Mason (Left)

FINALIST:  Louis Siegler (Right)

BOYS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Joseph Honorio

FINALIST:  Colin Ferrer (Not shown)

BOYS' 16 SINGLES

CHAMPION:  Alexander Kiefer (Left)

FINALIST: Emmanuel Naranjo (Right)

BOYS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Juan Tavera (Left)

FINALIST:  Anwar Adam (Right)

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Tammy Ackerman (Left)

FINALIST:  Kaheao Companion (Right)

GIRLS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Samantha Fine

FINALIST:  Mara Cerrini (Not shown)

GIRLS' 16 SINGLES

CHAMPION: Anja Trbeznik (Left)

FINALIST:   Madison Leal (Right)

GIRLS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION:  Sandra Aguirre (Left)

FINALIST:  Illana Gomez-Diaz (Right)

 

 


PATCH REEF BACK TO SCHOOL LEVEL 7 JUNIOR CHAMPIONSHIPS

Boys/Girls 16's & 18's

August 8-10, 2015

BOYS' 18 SINGLES

CHAMPION: Louis Siegler (Left)

FINALIST: Faris Khan (Right)

BOYS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Isaac Eck (Left)

FINALIST: Leonardo Porcella (Right)

BOYS' 16 SINGLES

CHAMPION: Giuliano Rengifo (Left)

FINALIST: Nelson Rengifo (Right)

BOYS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Derek Lipp (Left)

FINALIST: Kahaka'lokamalie Companion (Right)

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Mariya Plaksina (Left)

FINALIST: Paige Alshon (Right)

GIRLS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Valeria Gonzalez (Left)

FINALIST: Ekaterina Minchenkova (Right)

GIRLS' 16 SINGLES

CHAMPION: Madison Leal (Left)

FINALIST: Nina Ye (Right)

GIRLS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Finley Kalinic (Left)

FINALIST: Paige Conrad (Right)


SUMMER FUN LEVEL 7 JUNIOR CHAMPIONSHIPS

Boys/Girls 16's & 18's

July 11-13, 2015

BOYS' 18 SINGLES

CHAMPION: Arman McLean (Left)

FINALIST: Vincent Altino (Right)

BOYS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Eduardo Uribe

FINALIST: Kyle Hickey  (not shown)

BOYS' 16 SINGLES

CHAMPION: Jonathan Dzung (Left)

FINALIST: Emmanuel Naranjo (Right)

BOYS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Diego Valant (Left)

FINALIST: Mark Dancuart (Right)

GIRLS' 18 SINGLES

CHAMPION: Melissa Sakar (Left)

FINALIST: Rebecca Morse (Right)

GIRLS' 18 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Danielle Shector

FINALIST: Isabella Lowrey (not shown)

GIRLS' 16 SINGLES

CHAMPION: Kelly Antkiewicz (Left)

FINALIST: Emma Markaryan (Right)

GIRLS' 16 SINGLES CONSOLATION

CHAMPION: Hailey Waguespack (Left)

FINALIST: Kate Halickman (Right)


 

USTA FLORIDA LEVEL 4 GULFSTREAM

 

BOYS 12'S

MAY 16-18, 2015

Alexander Bernard (Left)-1st Place

Martin Damm (Right)- 2nd Place

1st & 2nd PLACE

NOT

PICTURED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Myles Decoste- 3rd Place

Tom Grosjean- 4th Place

3rd & 4th PLACE

Kian Vakill (Left)- 5th Place

Bruno Kuzuhara (Right)-6th Place

5th & 6th PLACE

Julen Morgan (Left)- Champion

Renzo Fassioli (Right)- Finalist

CONSOLATION

Alexander Bernard/Martin Damm (Left)- Champions

Kian Valdili/Phillip Dell (Right)- Finalists

DOUBLES

 

 


BOCA RATON NTRP CLASSIC

FEBRUARY 28- MARCH 2, 2015

 

Vladlena Funk- Winner (left)

Carolina Cormier- Finalist (right)

WOMEN'S 4.0


Ekaterina Bazyka- Winner (left)

Lori Miller- Finalist (right)

WOMEN'S 4.0 CONSOLATION

Eduardo Noriega- Winner (left)

Esam Osman- Finalist (right)

MEN'S 3.5

NOT PICTURED

Graf Ryan- Winner

 

MEN'S 3.5 CONSOLATION

Scott Hodes- Winner (left)

Vinay Pallegar- Finalist (right)

MEN'S 4.0

Paul Ross- Winner (left)

Robert Palmer- Finalist (right)

MEN'S 4.0 CONSOLATION

NOT PICTURES

Dennis Oliveira- Winner

Alessandro Sarra- Finalist

MEN'S 4.5

 

Victor Ocanto- Winner (left)

Evan McKeown (right)

 

MEN'S 3.5 CONSOLATION

Vinay Pallegar and Shawn Snell

MEN'S 4.0 DOUBLES     CHAMPIONS

Tony Beaulieu and Kevin Nolan

MEN'S 4.0 DOUBLES FINALIST

 

 

Luca Pignatelli and

Alessandro Sarra

MEN'S 4.5 DOUBLES CHAMPIONS

Kevin Zimmerman and

Miles Uhlar

MEN'S 4.5 DOUBLE FINALIST (NOT PICTURED)

 


Patch Reef Winter Jr. Championships Level 7

Boys/Girls 16's & 18's

January 31- February 2, 2015

 

BOYS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: JARED FIELDS  (LEFT)

FINALIST: CHRIS ERNEWEIN

(RIGHT)

 

 

BOYS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: ANDRE NUNEZ

(LEFT)

FINALIST: JORGE ARIAS

(RIGHT)

 

 

BOYS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION: STEPHEN SCHERER (LEFT)

FINALIST: ROBERT HAGAN (RIGHT)

BOYS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: DIEGO VALANT

(LEFT)

FINALIST: ZAKARY VIDALON (RIGHT)

NOT PICTURED

GIRLS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: MICHELLE KAPLAN

FINALIST: HEATHER BOEHM

 

NOT PICTURED

GIRLS 18'S CONSOLATION

CHAMPION:NICOLE BUNEA

FINALIST: RAQUEL BROWN

 

 

GIRLS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION:JONEA BACH (LEFT)

FINALIST: BRIANNA TULLOCH (RIGHT)

 

 

 

GIRLS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: RENATA LOMBERA (LEFT)

FINALIST: CELINE SERTER (RIGHT)

 

 


 

FALL CLASSIC LEVEL 7 JR. CHAMPIONSHIPS

BOYS/GIRLS 16'S & 18'S

SEPTEMBER 20-22, 2014

 

BOYS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: KIRAC BEKISOGLU  (LEFT)

FINALIST: JOSEPH PALMIOTTO

( RIGHT)

 

 

 

BOYS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: DAVIS CARVALHO

 

 

BOYS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION: CARTER SEBO (LEFT)

FINALIST: STEVEN SUN (RIGHT)

BOYS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: OMAR ZARIF

(LEFT)

FINALIST: PRESTON BROWN (RIGHT)

   

 

GIRLS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION:PAULA GONZALEZ (LEFT)

FINALIST: ISABELLA LOWREY (RIGHT)

 

 

GIRLS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: RENATA LOMBERA (LEFT)

FINALIST: CELINE SERTER (RIGHT)

 

 

 

 


PATCH REEF BACK TO SCHOOL LEVEL 7 CHAMPIONSHIPS

BOYS/GIRLS 16'S & 18'S

AUGUST 9-11, 2014

 

BOYS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: ALESSANDRO TABARES (LEFT)

FINALIST: ANDRE NUNEZ

( RIGHT)

 

BOYS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: PAUL GLADSTONE (LEFT)

FINALIST: TEO ZOCCHI (RIGHT)

 

 

BOYS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION: LAURENTIU SCHINTELE (LEFT)

FINALIST: MARWAN ABAZA (RIGHT)

 

BOYS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: CLIFF RICHARDSON(LEFT)

FINALIST: TYLER RIOS (RIGHT)

 

 

GIRLS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: ANGELINA ZHURAVLEVA (LEFT)

FINALIST: SIMONA BABB (RIGHT)

 

GIRLS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: KRISTINA FERNANDEZ (LEFT)

FINALIST: STEPHANIE POMPA (RIGHT)

 

GIRLS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION:RAPHAELLE LEBLANC (LEFT)

FINALIST: PAIGE ALSHON (RIGHT)

GIRLS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: EKATERINA MINCHENKOVA (LEFT)

FINALIST: EMMA MARKARYAN(RIGHT)


PATCH REEF SUMMER FUN LEVEL 7 CHAMPIONSHIPS

BOYS/GIRLS 16'S & 18'S

JULY 12-14, 2014

 

BOYS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: MARIANO CABRERA (LEFT)

FINALIST: KIM CHRISTOPHER

( RIGHT)

 

BOYS 18'S CONSOLATION

CHAMPION:DAVID CARTER(LEFT)

FINALIST: DREW GREEN (RIGHT)

 

BOYS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION: JOSHUA BODE (LEFT)

FINALIST:  JACQ HUNDLEY (RIGHT)

 

BOYS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: TYLER RIOS(LEFT)

FINALIST:ADAM ESCALANTE (RIGHT)

 

GIRLS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: ANISIYA SIMPSON (LEFT)

FINALIST: CAMILA RAMAZZINI (RIGHT)

GIRLS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: NINA YE (LEFT)

FINALIST: RAQUEL BROWN (RIGHT)

 

GIRLS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION:KELLY ANTKIEWICZ (LEFT)

FINALIST: OLIVIA MARTINEZ (RIGHT)

GIRLS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: KATE HALICKMAN (LEFT)

FINALIST: KYLIE RANDLE (RIGHT)


 

USTA FLORIDA LEVEL 4 GULFSTREAM BOYS' 12s

MAY 17-19, 2014

 

 

 

1st Place- Andres Golinando (left)

2nd Place- Joshua Miller (right)

 

3rd Place- David Linns

4th Place- Nicolas Garcia

5th Place- Preston Brown (left)

6th Place- Christopher Mendivil (right)

 

Consolation Winner: Sean Buechele (left)

Consolation Finalist: Michael Nicholls (right)

 

GULFSTREAM

 

LEVEL 4

 

AT

 

PATCH REEF

 

TENNIS

 

CENTER

Doubles Winner's- Christopher Mendivil (left)

Andres Golindano (right)

 

 

 

Doubles Finalists: Maxmillian Damm(left)

Martin Damm (right)

 


 

BOCA RATON NTRP CLASSIC

MARCH 1-3, 2014

 

Mona Berg- Winner (left)

Dawn Simm- Finalist (right)

WOMEN'S 3.5


Marci Strouch- Winner (left)

Jackie Harper- Finalist (right)

WOMEN'S 3.5 CONSOLATION

Daniel Mendez- Winner (left)

Jeff Brooks- Finalist (right)

MEN'S 4.5

David Naranjo- Winner (left)

Josh Berney- Finalist (right)

MEN'S 4.5 CONSOLATION

Lincoln Smith- Winner (left)

Geraldo Reis- Finalist (right)

MEN'S 4.0

Michael McNeal- Winner (left)

Dalibor Denic- Finalist (right)

MEN'S 4.0 CONSOLATION

Barry Sauer- Winner (left)

John Nobile- Finalist (right)

MEN'S 3.5

NOT PICTURED

 

Clarence Vaughn- Winner

 

 

MEN'S 3.5 CONSOLATION

 

 


PATCH REEF WINTERJUNIOR CHAMPIONSHIPS

BOYS/GIRLS 16'S & 18'S

FEBRUARY 1-3, 2014

 

BOYS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: KLAN MCLEAN (LEFT)

FINALIST: MARK CHEPURNOY(RIGHT)

 

BOYS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: LIU YANG(LEFT)

FINALIST:DREW GREEN(RIGHT)

 

BOYS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION: ERIC TOUB (LEFT)

FINALIST: RYAN JURIST(RIGHT)

 

BOYS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: THOMAS GUY(LEFT)

FINALIST: BOOMBOOM KARAGOZOGLU (RIGHT)

 

GIRLS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: ALEKSANDRA PANCHENKO (LEFT)

FINALIST: MIRANDA RAMIREZ (RIGHT)

 

GIRLS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: LUCIA MONTANO (LEFT)

FINALIST: SIMONA BABB(RIGHT)

 

GIRLS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION:AMAYA LOPEZCLAY (LEFT)

FINALIST: MADISON LEAL(RIGHT)

 

GIRLS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: KYLIE RANDLE (LEFT)

FINALIST: CHRISTINE BRALICH (RIGHT)

 

 

 


 

PATCH REEF BACK TO SCHOOL JUNIOR CHAMPIONSHIPS

BOYS/GIRLS 16'S & 18'S

AUGUST 10-12, 2013

BOYS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: LORENZO BALDERRAMA (RIGHT)

FINALIST: DANE DUNLAP(LEFT)

 

BOYS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: BRIAN HUTANAU (LEFT)

FINALIST: DOMINIQUE NORTHECIDE (RIGHT)

 

 BOYS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION: MARK CHEPURNOY (LEFT)

FINALIST: PETER LOHRBACK(RIGHT)

 

BOYS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: KIMANI JULES (RIGHT)

FINALIST: CONNER ANGELL(LEFT)

 

 GIRLS 18'S MAIN DRAW

CHAMPION: CLARE MCKEE (LEFT)

FINALIST: ALEXANDRA BOURGUIGNON (RIGHT)

 

GIRLS 18'S CONSOLATION

CHAMPION: ALEXANDRA SEXTON (LEFT)

FINALIST: AMY APLUND (RIGHT)

 

 GIRLS 16'S MAIN DRAW

CHAMPION:ZOE KULKARNI (LEFT)

FINALIST: MARIYA PLAKSINA(RIGHT)

 

GIRLS 16'S CONSOLATION

CHAMPION: EKATERINA MINCHENKOVE (LEFT)

FINALIST: SOFIA MORENO(RIGHT)

 

 


 

 

SUMMER FUN LOCAL JUNIOR CHAMPIONSHIPS

BOYS/GIRLS 16'S & 18'S

JULY 13-15, 2013

 

BOYS 18'S

CHAMPION: BAILEY SHOWERS (RIGHT)

FINALIST: JULIO FERNANDEZ (LEFT)

 

BOYS 16'S

CHAMPION: MARK CHEPURNOY (RIGHT)

FINALIST: GUIDO ARGENTINI (LEFT)

 

 

 

 

GIRLS 18'S

CHAMPION: PIERINA ALEZANDRA IMPARATO (RIGHT)

FINALIST: AYMET UZCATEGUI (RIGHT)

 

 

 

 

 

GIRLS 16'S

CHAMPION: MARTINA PANI (LEFT)

FINALIST: SLAVINA KSENIYA

 

 

 

GULFSTREAM BOYS' 12'S DESIGNATED TOURNAMENT

MAY 25,26,27, 2013

 

1st PLACE

ANUJ WATANE

 

2nd PLACE

GREY CACCIATORE

  

 3rd PLACE

SAMUEL RUBELL(Left)

4th PLACE

DYLAN BRESLAW (Right)

 

5th PLACE

RANDY WILSON (Left)

6th PLACE

THOMAS LAKE (RIGHT

 DOUBLES WINNERS

MATTHEW FUNG (Left)

SAMUEL RUBELL (Right)

 

 

 

 

 

DOUBLES FINALIST

ANUJ WATANE (Left)

HARRY CACCIATORE (Right)

 

 

 

 

 

 

 


BOCA RATON NTRP CLASSIC

MARCH 2-4, 2013

Vickie Morgan-Gates- Winner (left)

Elisabeth Weiss- Finalist (right)

WOMEN'S 4.0


Recebba Cannan-  Winner

WOMEN'S 4.0  CONSOLATION

Rick Cannan- Winner (left)

Scott Wolff- Finalist (right)

MEN'S 4.5

Carlos Sicilliano- Winner (right)

Monty Batra- Finalist (left)

MEN'S 4.5 CONSOLATION

Matthew Suppler- Winner (left)

Jeff Slavin- Finalist (right)

MEN'S 4.0

Michael Bourgeois- Winner (right)

Ludovick Boilard- Finalist (left)

MEN'S 4.0 CONSOLATION

Tim Pratte- Winner (left)

Matt Maloney- Finalist (right)

MEN'S 3.5

NOT PICTURED

 

Lauro Boska- Winner

Allen Raddin- Finalist

 

MEN'S 3.5 CONSOLATION

 

Patch Reef Back To School Jr. Championships 

August  11-13, 2012

 

Priyanka Sundhar(right)- Winner

Karina Rovira(left)-Finalist

GIRL'S 18 Main Draw

Genesis Palmero(right)- Winner

Gabriela Aquilera(left)-Finalist

GIRL'S 18 Consolation

 

Alli Hodges(right)- Winner

Grace Winslow(left)-Finalist

GIRL'S 16 Main Draw

 

Amaru HernandezWinner

Alexis Crenshaw(Not shown)Finalist

GIRL'S 16 Consolation

 

Zandrix Acob(left)- Winner

Lars Olson(right)-Finalist

BOY'S 18 Main Draw

 

Lenny Siegel(not shown)- Winner

Daniel BerchuckFinalist

BOY'S 18 Consolation 

 

Karol Paluch(right)- Winner

Howard Bi(left)-Finalist

BOY'S 16 Main Draw

 

Ryan Pinosky(right)- Winner

Patrick Murray(left)-Finalist

BOY'S 16 Consolation